Sıkca Sorulan Sorular

 “Turkbase” veri tabanı nedir?

“Turkbase” Türkiye adına yarışan sporcuların ulusal ve uluslar arası yarışmalarda oynadıkları 70.000’den fazla oyundan oluşan bir arşiv çalışmasıdır. Bu veri tabanında bülten çalışması yapılan turnuvaların oyunları yer almaktadır.

Bu veri tabanında sadece sporcuların oyunlarını mı görebiliriz?

Arama yapılan sporcunun arama sonucuna göre;

  • Arşivlenmiş oyunlarını,
  • Oyunlarındaki uyguladığı açılışların analizini,
  • UKD ve ELO bilgilerini de görebilirsiniz.

Arama yaptığım sporcunun oyunları çıkmıyor. Ne yapmalıyım?

- Arama yaptığınız sporcunun bilgilerini doğru girdiğinizi bir kez daha kontrol ediniz.

- Arama yaptığınız sporcu sadece yöresel yarışmalara katılmış olabilir. “Turkbase” veri tabanında daha çok ulusal ve uluslar arası  yarışmaların oyunları yer almaktadır.  Zaman içerisinde bu kapsam genişletilerek yöresel yarışmalarında oyunlarını içeren bir “Turkbase” oluşacaktır.

Bazı oyunların bilgilerinde eksiklik var. Bununla ilgili düzeltme yapılabilir mi?

“Turkbase” veri tabanında gördüğünüz hataları Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-mail yoluyla iletebilirsiniz. Gerekli düzeltmeler en kısa sürede yapılacaktır.

“Turkbase” veri tabanında yer almayan turnuvaların oyunları “.pgn” uzantılı dosya olarak elimde mevcut. “Turkbase” de yer almasını istediğim bu oyunları sizinle nasıl paylaşabilirim?
    “Turkbase” veri tabanında yer almasını istediğiniz turnuvalara ait “.pgn” uzantılı oyunları  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-mail olarak gönderirseniz gerekli işlemler yapılır.

 

 
turkbaseanaliz

İSTATİSTİK

TOPLAM TURNUVA 1732
TOPLAM PGN85892